Selasa, 08 Maret 2016

Wszelkie ploty z PCV są nieodłącznym elementem wszelkiej posesji.Rzadko kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez płotu. By można się było dostać na teren osobistej posiadłości potrzebna jest furta a także brama.
Z pewnością bramy oraz furtki ogrodzeniowe powinny być dobrze skonstruowane bowiem narażone są na znacznie większe obciążenie aniżeli pozostała cześć plot z Winylu na ogrodzenie i bramkę ze sztachetek. Wobec tego jakie powinny być furtki i bramy ogrodzeniowe? Każda furtka winna być na tyle szeroka ażeby pozwalała swobodne przejście bez przeciskania się.

Bramka wejściowa powinna także umożliwiać przejazd wózkom dziecięcym oraz osobom niepełnosprawnym. Z reguły przyjmuje się iż furtka ogrodzeniowa winna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furta ogrodzeniowa może być prawo ewentualnie lewostronna rozwierana. Ze względu na to że przęsła ogrodzeniowe przeważnie są zamontowane nad murkiem furtka powinna być trochę wyższa niż przęsło ogrodzeniowe by plotki Winylowe na plot i furtkę ze sztachetek było równej wysokości.

Przy wyborze sztachetki Winylowe na plot i bramę ogrodzeniowa istnieje więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno bądź dwu skrzydłowe. Poza doborem liczby skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posiadłości brama może być przesuwna bądź rozwierana. Ażeby uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki któremu brama będzie się samoczynnie otwierała.

Decydując się na bramę przesuwna wypada uwzględnić fakt iż balaski z plastiku przy bramie winno być na tyle długie aby cala brama się za nim ukryła. Bramy rozwierane z kolei wymagają powierzchni by bramę można było swobodnie otworzyć. Jeżeli chodzi o wielkość bramy to można ja dopasować indywidualnie wg potrzeb, lecz przyjęło się ze powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór towaru z którego brama i furtka ma być wykonana. Te dwa składniki ogrodzenia nie powinny różnić się ani obrysem ani materiałem od reszty ogrodzenia aby balaski z Winylu na ogrodzenie i bramę sztachetowa wyglądało homogenicznie. W sprzedaży osiągalne są bramy i furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy oraz furty) a także drewniane ogrodzenia (sztachety jakie można zastosować do wypełnienia bramy lub furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar