Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty z drewna

Nieadekwatnie konserwowane ogrodzenia drewniane prędko się psują oraz mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy urok i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot powinno się poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od właściwego i skrzętnego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego zależy efekt finalny naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz dekoracji sztachet z drzewa istotne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Gdy konserwujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, powinno się nanieść następne preparaty, które ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od środka, ale nie stworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ten sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten rodzaj ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji z tej przyczyny dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar